📩 kurzy@bitehazard.cz        📞 +420 603300550           🏠 Topolná 276, okr. Uherské Hradiště

 🕐 08 - 20 h/6d

kurzyzvuku.cz

Testy (porovnání) mikrofonů

Eliška Hádalová, Terezka Hubáčková, Terezka Bieberlová a Tomáš Neuer nám nazpívali materiál pro kurzy zvuku, každý na 6 různých (nejen zpěvových) mikrofonů. Poslechněte si ukázky a můžete si i zatipovat. Klepněte na obrázek:

Obrázek 2
Eliška
Obrázek 1
Tomáš
Obrázek 1
Terezka
Obrázek 1
Terezka II

Nahrávání proběhlo v nahrávacím studiu BiteHazard v Topolné v květnu a červnu 2024 za účasti některých našich studentů. Při nahrávání na více mikrofonů současně by vzdálenosti mikrofonů ovlivnily příliš barvu zvuku a nahrávání po jednom by zase trvalo příliš dlouho, proto jsme zvolili optimální nahrávání na dva mikrofony současně. U sady nahrávek s Eliškou jsme zvolili pro tři mikrofony formu testu, kde si můžete zatipovat správný mikrofon.

mikrofony
Takto to vypadalo ve studiu na stole při testování

U žádného zpěváka/zpěvačky není použito žádné doladění, pouze výjimečně byl někde použit střih. Nastavení mikrofonů a předzesilovače je popsáno přímo u každé sady ukázek.

Děkujeme firmám DISK Multimedia a Audiopro s.r.o. za zapůjčení některých mikrofonů.

Tento projekt má sloužit naší vnitřní potřebě při výuce v kurzech, ale budeme rádi, když na nás upozorníte odkazem na naše stránky kurzyzvuku.cz nebo přímo odkazy na jednotlivé ukázky testů.

Testy (porovnání) mikrofonů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek