📩 studio@bitehazard.cz        📞 +420 603300550           🏠 Topolná 276, okr. Uherské Hradiště

 🕐 08 - 20 h/6d

Reference

Kromě vlastní hudební praxe…

“Kromě vlastní hudební praxe v posledních letech také vyučuji na ZUŠ Světlá nad Sázavou. Kromě předmětu Hra na bicí nástroje, které jsem vystudoval, zde vyučuji i studijní zaměření Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba (EZHZT). V tomto oboru jsem ale samouk, proto jsem se pustil do online kurzu Teorie zpracování zvuku. Byl jsem velmi nemile překvapen, že se mě budou týkat kromě poměrně složité terminologie i matematické a fyzikální výpočty, kterých jsem byl jako student Konzervatoře naštěstí v životě ušetřen. Nicméně jsem se pokoušel lekcemi procházet a porozumět pojmům a jejich souvislostem. Po prvním testu jsem zjistil, že tomu budu muset porozumět hlouběji a strávil jsem u kurzu dalších několik dní. Nakonec jsem testy prošel a jsem tomu moc rád. Mnoho věcí, které vlastně v běžné hudební produkci používám, jsem pochopil alespoň víc, než jen povrchně. Už se těším na jeden z následujících Kurzů pro zvukaře, kde si tyto pojmy a jejich souvislosti prakticky ověřím, abych je mimo jiné mohl předat dalším zájemcům.”

Půlroční kurz v nahrávacím studiu

Půlroční kurz v nahrávacím studiu BiteHazard, probíhal velmi příjemně a naprosto to splnilo mé očekávání. S Jirků sme si prošli celý nahrávací řetězec a byla to pro mě velmi obohacující zkušenost. Díky moc za to a vřele doporučuji.

Před časem jsem si po konzultacích

„Před časem jsem si po konzultacích u Jiřího Regenta pořídila do domácího studia kvalitní vybavení pro nahrávání zpěvu a začala jsem uvažovat o jeho zvukařském kurzu. Jiří ochotně přizpůsobil učební osnovy mým potřebám. V současné době se učím nahrávat zvuk a zpěv pomocí mikrofonu, editovat ho v profesionálních hudebních programech, stříhat, dolaďovat, míchat, exportovat pro streaming a vlastně procházím celý proces výroby hudby a zpěvu, který se bez odborného vedení dá jen těžko zvládnout.“

Celodenní speciální kurz

“Celodenní speciální kurz u Jirky jsem absolvoval už před několika lety. V jednom dni jsme projeli celý nahrávací proces s živou kapelou od záznamu stop, přes mixování až po mastering. Kapela dostala zdarma použitelnou nahrávku a my si odnesli jak teoretické základy, tak i praktické zkušenosti s prací s muzikanty, editací zvuku, exportem nahrávky, atd…”

Po dvouměsíčním kurzu,

“Po dvouměsíčním kurzu, zaměřeném hlavně na mastering, mám mnohem více jasno, co všechno lze s hotovou nahrávkou dělat. Naučil jsem se několik postupů jak vylepšit smíchanou nahrávku a zjistil jsem, že to není jen o ekvalizaci a hlasitosti. Základem je hlavně dobrý mix, kterému jsme se také nutně věnovali a v budoucnu ještě budeme pokračovat.”

Díky kurzu u Jirky

„Díky kurzu u Jirky jsem se naučila nahrávat klavír pomocí MIDI a následně ho upravovat v programu Presonus Studio One. Netušila jsem, jaké obrovské možnosti mi nabízí dnešní počítačová technologie a přitom výsledný zvuk je k nerozeznání od skutečného koncertního křídla.“

Přesunout se na začátek