📩 kurzy@bitehazard.cz        📞 +420 603300550           🏠 Topolná 276, okr. Uherské Hradiště

 🕐 08 - 20 h/6d

kurzyzvuku.cz

O kurzech

Kurzy pro začínající zvukaře

probíhají v příjemném prostředí nahrávacího studia BiteHazard, případně i v exteriéru při live zvučení nebo nahrávání.

Máme bohaté zkušenosti se zvukem. Nahrávací studio BiteHazard je pokračovatelem otrokovického studia SOUGP a pozdějšího R-AUDIO & recording, které vzniklo už v roce 1992. Současný název je odvozen od dívčí hudební skupiny Bite Hazard, která zde působila v letech 2007 – 2012. Za mnoho let hudební a zvukařské praxe jsme nasbírali mnoho zkušeností v oboru a můžeme si proto dovolit tyto zkušenosti předávat dalším nadšencům.

studio BiteHazard

Osnovy a náplň kurzů vychází ze studijního oboru Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba (EZHZT), který je vyučován v ZUŠ Otrokovice pod názvem Mladý mistr zvuku. Kurzy probíhají prezenčně individuální formou, případně ve skupinách maximálně 2 studentů. Náplň kurzu lze přizpůsobit potřebám studentů. Nejsme vázáni žádnou akreditací, ani začátkem školního roku.

Objednávka kurzů

Připravujeme také sérii online kurzů na téma Teorie zvuku, které budou pro všechny, kdo se nemohou připojit do našich prezenčních kurzů. V klidu si tak doma můžete procházet kurz, naučit se spoustu užitečných informací a nakonec si vytisknout certifikát pro svého zaměstnavatele, nebo jen tak pro pověšení na zeď.

Kurzy online

Pod odkazem Naše produkty najdete také Dárkové certifikáty a poukazy, nebo objednávky konzultací v různých variantách.

Naše kurzy jsou zvláště vhodné pro učitele ZUŠ, kteří na své škole hodlají založit obor EZHZT, nebo jej už provozují, ale potřebují inspiraci k výuce a chtějí se v tomto oboru zdokonalit. V takovém případě Vám můžeme náplň kurzu přizpůsobit a předat Vám i zkušenosti z výuky v ZUŠ. Kurzy lze hradit ze Šablon nebo FKSP.

Našim cílem je, aby každý zvukař byl zároveň hudebníkem.

Učební osnovy >>

 

Lektoři

 

Jiří Regent

Jiří Regent

Zvukem se zabývám profesionálně od roku 1990, kdy jsem začal pracovat jako pomocník v otrokovickém studiu SOUGP a kde jsem později založil firmu R-AUDIO & recording a následně BiteHazard studio v Topolné. Prošel jsem si několikaleté období analogového záznamu do pásu a práci s mixážními pulty. Dnes po letech můžu říct, že to je přesně ta nenahraditelná zkušenost, která je užitečná pro perfektní zvládnutí řemesla. Od roku 1998 jsem začal pracovat s digitálním zvukem a od té doby běží proces neustálé obnovy a výměny zařízení, počítačů, softwaru a postupů. Přesto, nebo právě proto jsem si udržel nadhled a dá se říci, že dnes už mám jasno. K práci používám software Avid Pro Tools Studio nebo někdy při kurzech i Presonus Studio One Professional. Mnoho let pořádám výukové kurzy pro zvukaře, ať už se speciálním nebo všeobecným zaměřením. Píšu odborné články a recenze do hudebních časopisů Muzikus a Music-Store . Zvučím živá vystoupení kapel. V roce 2012 jsem v ZUŠ Otrokovice založil oddělení výuky EZHZT (Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba) pod názvem “Mladý mistr zvuku” a zpracoval pro něj učební osnovy, které částečně využívám i ve vlastních kurzech.

 

Díky kurzu u Jirky

„Díky kurzu u Jirky jsem se naučila nahrávat klavír pomocí MIDI a následně ho upravovat v programu Presonus Studio One. Netušila jsem, jaké obrovské možnosti mi nabízí dnešní počítačová technologie a přitom výsledný zvuk je k nerozeznání od skutečného koncertního křídla.“

Veronika Davidová
Veronika Davidová, koncertní klavíristka, učitelka ZUŠ

Po dvouměsíčním kurzu,

“Po dvouměsíčním kurzu, zaměřeném hlavně na mastering, mám mnohem více jasno, co všechno lze s hotovou nahrávkou dělat. Naučil jsem se několik postupů jak vylepšit smíchanou nahrávku a zjistil jsem, že to není jen o ekvalizaci a hlasitosti. Základem je hlavně dobrý mix, kterému jsme se také nutně věnovali a v budoucnu ještě budeme pokračovat.”

David Dominec
David Dominec, DD studio

Celodenní speciální kurz

“Celodenní speciální kurz u Jirky jsem absolvoval už před několika lety. V jednom dni jsme projeli celý nahrávací proces s živou kapelou od záznamu stop, přes mixování až po mastering. Kapela dostala zdarma použitelnou nahrávku a my si odnesli jak teoretické základy, tak i praktické zkušenosti s prací s muzikanty, editací zvuku, exportem nahrávky, atd…”

Tomáš Nykl
Tomáš Nykl, kytarista, zpěvák, autor a zvukař

Před časem jsem si po konzultacích

„Před časem jsem si po konzultacích u Jirky Regenta pořídila do domácího studia kvalitní vybavení pro nahrávání zpěvu a začala jsem uvažovat o jeho zvukařském kurzu. Jiří ochotně přizpůsobil učební osnovy mým potřebám. V současné době se učím nahrávat zvuk a zpěv pomocí mikrofonu, editovat ho v profesionálních hudebních programech, stříhat, dolaďovat, míchat, exportovat pro streaming a vlastně procházím celý proces výroby hudby a zpěvu, který se bez odborného vedení dá jen těžko zvládnout.“

Eliška Hádalová
Eliška Hádalová, studentka

Půlroční kurz v nahrávacím studiu

Půlroční kurz v nahrávacím studiu BiteHazard, probíhal velmi příjemně a naprosto to splnilo mé očekávání. S Jirků sme si prošli celý nahrávací řetězec a byla to pro mě velmi obohacující zkušenost. Díky moc za to a vřele doporučuji.

radek1
Radek Večeřa

Kromě vlastní hudební praxe…

“Kromě vlastní hudební praxe v posledních letech také vyučuji na ZUŠ Světlá nad Sázavou. Kromě předmětu Hra na bicí nástroje, které jsem vystudoval, zde vyučuji i studijní zaměření Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba (EZHZT). V tomto oboru jsem ale samouk, proto jsem se pustil do online kurzu Teorie zpracování zvuku. Byl jsem velmi nemile překvapen, že se mě budou týkat kromě poměrně složité terminologie i matematické a fyzikální výpočty, kterých jsem byl jako student Konzervatoře naštěstí v životě ušetřen. Nicméně jsem se pokoušel lekcemi procházet a porozumět pojmům a jejich souvislostem. Po prvním testu jsem zjistil, že tomu budu muset porozumět hlouběji a strávil jsem u kurzu dalších několik dní. Nakonec jsem testy prošel a jsem tomu moc rád. Mnoho věcí, které vlastně v běžné hudební produkci používám, jsem pochopil alespoň víc, než jen povrchně. Už se těším na jeden z následujících Kurzů pro zvukaře, kde si tyto pojmy a jejich souvislosti prakticky ověřím, abych je mimo jiné mohl předat dalším zájemcům.”

smetaczech
Štěpán Smetáček, Bicí nástroje a hud. produkce

Kurz byl poučný a ve výborné atmosféře

Kurz byl poučný a ve výborné atmosféře a přijatelném tempu. Spolu s úvodním on-line kurzem dal do souvislostí teoretické a praktické stánky problematiky. Prohloubil můj vhled do práce se softwarem Pro Tools. Mohu jen doporučit.

Kurz 8 hodin EZHZT + Pro Tools

smetaczech
Štěpán Smetáček, Bicí nástroje a hud. produkce

10% sleva,
speciálně pro vás
🎁

Zaregistrujte se a získejte slevu 10 % na nákup kurzů a konzultací na našem webu a také 10% slevu na nákup zboží na shop.disk.cz .

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Přesunout se na začátek